Eneseaktsepteerimine ja enesearmastus

Enda armastamine ja aktsepteerimine nõuab eluga leppimist hetkes ja oma vigade andeksandmist ja endale truuks jäämist.

Need kümme enese aktsepteerimise tsitaati võivad teie enesearmastust suurendada või aitavad teil selleni jõuda. Neid tsitaate on aeg-ajalt hea meeldetuletuseks lugeda. Järgige nõuandeid ja kuulake nendes tsitaatides leiduvat tarkust. Siis võite kogeda rohkem enesearmastust kui kunagi varem.

1. “Tõeline enesehinnang on mõistmine, et olete väärtuslik, sest olete sündinud. Pole tähtis, kust te pärit olete, mis värvi teie nahk on, mida inimesed teie perekonna kohta räägivad või milliseid alatuid asju on inimesed teile teinud, sest olete sündinud, olete oluline ja teie jaoks on oluline.“ – Oprah Winfrey

Ükskõik mis, sa oled väärt ja väärtuslik. Armasta kõike enda juures ja ära lase teiste sõnadel mõjutada seda, kuidas sa ennast tunned ja vaatad. Kui suudate seda meeles pidada ja elada oma elu, armastate ennast palju rohkem.

 2. “Armasta iseennast ennekõike ja kõik muu läheb paika. Peate ennast tõesti armastama, et siin maailmas midagi korda saata.” – Lucille Ball

Asjad saavad korda, kui sa ennast tõeliselt armastad. Te ei saa teisiti kõiki oma unistusi täita. Enesearmastus ja enese aktsepteerimine on vajalikud asjade õigeks tegemiseks.

3. “Me ei saa kunagi rahu välismaailmas enne, kui teeme rahu iseendaga.” – Dalai-laama

Kui tahad elada rahulikku elu ja rahu sinu ümber, pead esmalt leppima iseendaga. Te ei leia rahu kusagil mujal, kui teil seda iseendas pole.

4. „Armasta ennast… piisavalt, et teha oma õnneks vajalikke tegusid… piisavalt, et end lahti saada draamat täis minevikust… piisavalt, et seada suhetele kõrged standardid… piisavalt, et toita oma vaimu ja keha tervislikult… piisavalt endale andeks anda… piisab, et edasi liikuda.” – Steve Maraboli

Mõnikord on vaja teha olulisi otsuseid, et olla õnnelik. See tähendab, et lõigake oma elust välja inimesed, kes põhjustavad draamat, ja lasete lahti selle draama põhjustatud olukordadest. Eelda ja sea ootus, et teie suhted oleksid rahuldust pakkuvad ja rõõmsad.

Olge valmis elama tervislikku elu nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt. Andke endale andeks asjad, mida olete valesti teinud, ja liikuge minevikust edasi. Nagu Maraboli selgitab, on need sammud vajalikud, et ennast täielikult aktsepteerida ja armastada.

 5. “Oled alati iseendaga, nii et võite sama hästi seltskonda nautida.” – Diane von Furstenberg

Kuna veedate endaga rohkem aega kui kellegi teisega, muutke see nauditavaks. Õppige armastama seda, kes sa oled, et nautida oma aega ja teha sellega tähendusrikkaid asju.

6. “Armasta ennast piisavalt, et seada piirid. Teie aeg ja energia on väärtuslikud. Saate valida, kuidas seda kasutate. Õpetate inimestele, kuidas teid kohelda, otsustades, millega nõustute ja mida mitte.” – Anna Taylor

Piirid on eluks vajalikud, kui tahad kogeda enesearmastust. Kõik sinuga seotud on väärtuslik ja see hõlmab ka sinu aega ja energiat.

Kasutage oma aega ja energiat asjade jaoks, mis teid õnnelikuks teevad. Ärge laske kellelgi end halvasti kohelda ja kui nad seda proovivad, tehke selgeks, et te ei nõustu sellise käitumisega.

7. „Teie elu muutub, kui teete rahu oma varjuga. Röövikust saab hingematvalt kaunis liblikas. Te ei pea enam teesklema, et olete keegi, kes te pole. Sa ei pea enam tõestama, et oled piisavalt hea. Kui võtate oma varju omaks, ei pea te enam hirmus elama. Leia oma varju kingitused ja naudid lõpuks kogu oma tõelise mina hiilgust. Siis on teil vabadus luua elu, mida olete alati soovinud.“ – Debbie Ford

Ärge vihake ennast ega mõelge enda kohta negatiivselt minevikus toimunu pärast. Ole sina ise ja lepi kõigega, mis su õnne segab. Kui teete seda, lõpetate elamise nii, nagu peaksite teiste jaoks muutuma.

Ärge elage hirmus, nagu Ford selgitab, vaid leidke selle asemel elus head osad ja pidage meeles, et olete seda väärt. Kui saate seda teha, elate vaba elu, et teha seda, mida soovite ja peate tegema.

8. „Kui sa lõpetad oma elu elamise selle põhjal, mida teised sinust arvavad, algab tõeline elu. Sel hetkel näed sa lõpuks enese aktsepteerimise ust avanevat.” – Shannon L. Alder

Elades oma elu nii, nagu keegi teine sinult soovib, ei tee sind kunagi õnnelikuks. Sa ei saa ennast armastada ja oma elu elada, kui lähtud oma otsustes alati teiste mõtetest. Kui lõpetate sellise elamise, näete, et enese aktsepteerimine on lihtsam kui kunagi varem.

9. “Üks parimaid juhendeid, kuidas olla ennast armastav, on anda endale armastus, millest me sageli unistame saada teistelt.” – Bell Hooks

Mõelge sellele, kuidas unistate sellest, et keegi teine teid armastab. Seejärel armastage ennast viisil, millest unistasite. Kui teete seda, annate endale kogu armastuse, mida vajate. Pealegi, kui õige inimene tuleb, kohtleb ta sind hästi, sest sa armastad ennast.

10. “Kui inimene usub endasse, ei püüa ta teisi veenda. Kui inimene on iseendaga rahul, ei vaja ta teiste heakskiitu. Kui inimene aktsepteerib iseennast, aktsepteerib teda kogu maailm.“ – Lao Tzu

Kui armastate ja aktsepteerite ennast, ei vaja te teiste kinnitust. Saate vabalt elada oma elu, muretsemata selle pärast, mida teised arvavad. Kui teete seda, avastate, et maailm hakkab teid aktsepteerima, sest see on pretsedent, mille olete loonud.

Enese aktsepteerimine on ainus viis enesearmastust tõeliselt kogeda. Aitaks, kui aktsepteeriksid seda, kes sa oled, ja jääksid alati iseendale ausaks. Siis saate end täielikult armastada nii, nagu väärite armastamist.

Kasutage neid enese aktsepteerimise tsitaate oma enesearmastuse suurendamiseks ja leiate kindlasti elus õnne. Oled rohkem rahul ja sulle tundub, et ka su elu läheb paremaks.

Tule ja küsi nõu! Me toetame Sind!